Ömer Fahreddin KARABEKİROĞLU

ÖFK
-1982 Balıkesir doğumlu aslen Çorumludur.
-İstanbul Bahçelievler Lisesi 2000 yılı mezunudur.
-Lise öğrenimi sonrası Karadeniz Teknik Üniversitesi Tirebolu Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik bölümünde öğrenimine devam etmiş ve 2003 yılında mezun olmuştur.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde Lisans tamamlamıştır. (2005)
-2007 yılında Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu İktisadı Ana Bilim dalında Yüksek Lisansa başladı. 2008 yılında derslerini verip tez aşamasına geçti. Arap baharı etkisi ile hangi konuda yazacağına karar veremediğinden henüz yazılmış bir tezi yoktur. ( halen tez aşamasında beklemeli öğrencidir)
-Ortaokul öğrenimi sırasında Karate ile ilgilenmiş 4 yıl kadar Namık Ekine öğrencilik yapmıştır. 1.Dan Karate Sporcusudur.
-Lise öğrenimi esnasında Selahattin ATEŞMEN spor okulunda Taekwon-do ya başlamıştır. Mavi-Kırmızı kuşak Taekwon-do sporcudur.
-Üniverste öğrenimi sırasında Tireboluda yeniden karateye başlamış üniversite takımı oluşturulması için çalışmış fakat futbol tercihli bir spor sistemini aşamadığından bu emelinde muvaffak olamamıştır. 
-Üniversite sonra Budokai-do Sporuna başlamıştır. 3. Dan Budokai-do sporcusudur.
2012 yılına kadar muhtelif gençlik kulüpleri ile kamplar yapmaktayken prensipli ve disiplinli bir çalışma olan izcilik ile tanışmış; o gün bu gündür de İzcilik Teşkilatına ve gençlere bu yolla hizmet etmektedir.
-Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampları dairesinde bağlı kamplarda okçuluk branş lideri olarak görev almaktadır.
- 2005 yılından buyana İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışmaktadır. Bem-Bir-Sen 1 nolu şube Denetim kurulu başkanıdır.
-İlim Yayma Cemiyeti Bahçelievler şubesinde eğitimden sorumlu başkan yardımcısı olarak hizmet etmektedir. 

-Ocakbaşımız 10×10 Çapraz Dama antrönörüdür.
Bahçelievler Belediye Spor Kulübünde 2012 yılında izcilik çalışmalarına başlamış 2014 yılında İzcilik şube başkan yardımcısı ve  2015 yılından buyana izcilik şube başkanı olarak görev yapmaktadır. 

-İngilizce bilmez arapçası ise kendisini ifade edebilecek düzeydedir.
TA1BH (Eskisi  TA1OFK ) çağrı işaretine sahip radyo amatörüdür.