BBSK İzcilik Şubesi

İyi İnsan Yetiştirmek İçin

BBSK 'da Ara

DMR İD  Nedir?  Dijital rölelerde dijital telsizler ile görüşme yapabilmeniz için Uluslararası çağrı işaretinizde olduğu gibi Uluslararası ...

DMR ID KAYIT

DMR İD  Nedir?
 Dijital rölelerde dijital telsizler ile görüşme yapabilmeniz için Uluslararası çağrı işaretinizde olduğu gibi Uluslararası geçerli Dijital İD nizi almanız gerekmektedir.

Nasıl Alınır? 
-https://register.ham-digital.org adresinden en altta bulunan arama hücresine çağrı işaretinizi yazınız
-Register services for an individual callsign (including private hotspots and private repeaters) seçeneği işaretleyiniz ve alt satırda bulunan Callsign yazan hücreye çağrı işaretinizi yazınız. Sonrasında "OK" i tıklayarak devam edin


Gelen sayfada yeniden "OK" i tıklayınız.Açılan yeni sayfanın sonuna gidiniz. 
Accept Data Protection and Storage Regulations seçeneğini tıklayınız. Gelen sayfada eksik bilgileri doldurunuz ve "OK" i tıklayınız.


Ekranın altına bir seçenek daha gelecek. Buraya e posta adresinizi tekrardan girmeniz istenecek. yukarıda girdiğiniz e posta adresini tekrardan girmelisiniz. tekrardan "OK" i tıklayınız. Yeni bir sayfa açılacak.
Açılacak sayfanın sonunda sizden amatör telsizcilik belgenizi yüklemenizi isteyecek (bu resim 800KB' ı geçmemelidir.) Yükleyip ok diyerek kaydınızı tamamlayınız.En kısa zamanda e posta adresinize bilgi mesajı gelecektir.